0:7

26.03.2020
        00:00

Pewne zwycięstwo w Zatorze.

na kalendarzOd pewnego zwycięstwa zaczęli rundę seniorzy Hejnału, pokonując na wyjeździe Zatorzankę Zator 5:0! Nasza drużyna praktycznie przez całe spotkanie miała kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Na pewno wpływ na to miała szybko strzelona bramka. Na wiosnę do składu wrócił po dłuższej kontuzji Flisek, który mecz rozpoczął na ławce. Prócz niego nową twarzą w naszej drużynie jest Przemysław Oczkowski, który opuścił boisko z powodu kontuzji nosa, jednak uraz ten nie jest poważny. Zabrakło w tym spotkaniu kilka ważnych ogniw, mowa tutaj o Kamilu Sobeckim oraz Danielu Korzonkiewiczu, którzy nie wyleczyli się na pierwszy mecz ligowy. Jednak nie pierwszy już raz pokazujemy, jak mamy szeroką i wyrównaną kadrę.

Jak już wspominaliśmy na samym początku udało nam się strzelić bramkę. Już w 3 minucie Kowalski dośrodkowuje w pole karne do Chrapkiewicza, ten zgrywa piłkę do Boraka, który pewnym strzałem po ziemi pokonuje bramkarza gospodarzy. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza bramka Przemka w barwach naszego klubu! 6 minut później było już 2:0, kiedy to Sitarz dokładnie dośrodkowuje na długi słupek do Kowalskiego. Ten strzałem głową umieszcza piłkę w siatce. W 23 minucie Chrapkiewicz z okolic 16 metra nie trafia praktycznie do pustej bramki. W 40 minucie przeprowadzamy szybką kontrę, Chrapkiewicz z lewej strony zagrywa do Nguyena, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, jednak jego strzał był bardzo niecelny. W 50 minucie Radwan broni strzał gospodarzy z okolic 5 metra, następnie Tomala wybija piłkę z linii bramkowej. Była to jedna z nielicznych sytuacji gospodarzy, głównie spowodowana bardzo dobrą grą w obronie Hejnału. W 54 minucie Sitarz strzela bramkę z rzutu karnego po tym, jak faulowany w polu karnym był Kowalski. Następnie w 77 minucie Kowalski, który rozgrywał bardzo dobre zawody, uruchamia prostopadłym podaniem Chrapkiewicza, który mija bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki. W 86 minucie Ryłko ustala wynik spotkania strzelając na 5:0, po podaniu Chrapkiewicza. Po meczu piłkarze dziękują kibicom za liczne przybycie oraz doping.

Skład Hejnału Kęty: Radwan – Borak(82′ Lach), J.Januszyk, Karpiński, Tomala – Kowalski(85′ Rusek), Kliś, Oczkowski(65′ Ryłko), Sitarz – Chrapkiewicz, Nguyen(77′ Flisek)