0:0

08.06.2019
        17:00

Remis na początek przygotowań, powrót Zemanka po bardzo długiej przerwie!

piłka1Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym rozegrali seniorzy naszego klubu. Przeciwnikiem Hejnału był Znicz Sułkowice, który aktualnie jest wiceliderem Wadowickiej A-klasy. Po dobrym meczu, szczególnie w pierwszej połowie zremisowaliśmy 3:3. Prócz strzelonych bramek piłka co najmniej jeszcze dwa razy powinna znaleźć się w bramce, jednak za każdym razem brakowało dobrego ostatniego podania. Po przerwie zwłaszcza w defensywie naszego zespołu pojawił się mały chaos, efektem tego były szybko stracone dwie bramki. Mogło się podobać zaangażowanie wszystkich zawodników. Już teraz widać, że od pierwszego treningu każdemu zależy na jak najlepszym przygotowaniu się do rundy wiosennej i wywalczeniu sobie pierwszego składu! Bardzo dobra informacja, to również powrót Marcina Zemanka, który doznał bardzo poważnej kontuzji 16 sierpnia 2014r. w meczu z Bulowicami.

Co do samego meczu, to już w 6 minucie pierwszą bramkę w tym roku dla naszej drużyny zdobył Kamil Sobecki, który wykorzystał podanie Chrapkiewicza. W 13 minucie Sobecki zagrywa do Kowalskiego, jednak jego strzał jest zbyt lekki i piłka ląduje w rękach bramkarza. W 25 minucie było już 2:0. Akcje rozpoczął Kowalski, który prostopadłym podaniem uruchomił na skrzydle Sobeckiego. Ten oddaje strzał, który jeszcze broni bramkarz Sułkowic, na szczęście dobitka Chrapkiewicza okazuje się już skuteczna. W 32 minucie zawodnik Sułkowic oddaje strzał, piłka po rykoszecie znajduje drogę do bramki, Szymański bez szans. Minutę później Nguyen mógł podać Chrapkiewiczowi na pustą bramkę, jednak ostatecznie traci piłkę. W 40 minucie bramkarz Sułkowic fauluje Nguyena w polu karnym. Karnego na bramkę zamienił Kowalski. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do Znicza. W 53 minucie dośrodkowanie w pole karne i pewny strzał głową jednego z zawodników z Sułkowic. W 59 minucie dośrodkowanie w nasze pole karne na długi słupek, gdzie Lach zostaje wyprzedzony i tracimy kolejną bramkę. W 70 minucie dobrą akcje przeprowadził jeszcze Lach, jednak w dobrej sytuacji nie trafia w bramkę.

Skład Hejnału Kęty: Szymańki – Kowala(46′ Lach), Korzonkiewicz, Borak(46′ Karpiński), Rusek(46′ Handy) – Sobecki(70′ Kowalski), Kliś(70′ Chrapkiewicz), Kowalski(46′ J.Januszyk), Sitarz(70′ Nguyen) – Chrapkiewicz(46′ Zemanek), Nguyen(46′ Nykiel)